10 patarimų kaip išsirinkti patikimą statybos įmonę

Pradedant statybos darbus pirmas ir svarbiausias darbas yra išsirinkti statybos rangovų įmonę. Lietuvoje statybomis užsiima daugybe žmonių, todėl pasirinkimas yra gana platus. Galima rinktis iš jaunų, bet mažą kainą siūlančių specialistų arba patyrusių, bet norinčių didesnių pinigų. SRS statyba komanda pateikia 10 patarimų kaip išsirinkti iš gausybės specialistų ir neprašauti.

1. Įmonės gyvavimo trukmė

Lengviausias ir paprasčiausias būdas patikrinti statybos įmonės patikimumą – tai jos veiklos trukmė. Labai paprasta logika – jeigu įmonė nėra patikima, ji ilgai neišsilaikys. Pavyzdžiui, SRS statyba šiais metais skaičiuoja 10 metų sėkmingos veiklos sukaktį. Taigi, galima teigti, kad įmonės gyvuojančios 10, 15 ar net 20 metų yra patikimesnės ir savo darbą atlieka kokybiškai bei laiku.

2. Leidimai

Statybos versle yra labai svarbūs sertifikatai bei leidimai. Patikima ir sėkmingai dirbanti statybos įmonė juos turi turėti, kurie leidžia užsiimti tokia veikla. SRS statyba taip pat nėra išskirtinė šiuo šiuo klausimu. Galime pasigirti atestatais bei sertifikatais, kurie patvirtina mūsų įgūdžius dirbti  statybos sektoriuje.

3. Darbų pabaigimo data

Patikima statybos įmonė vadovaujasi galutiniais terminais ir jų laikosi – visi darbai būna atlikti pagal susitarimą nepakenkiant darbų kokybei. Žinoma, visada būna išimčių, tačiau deadline’ais yra  laikomasi. SRS statyba ne tik atlieka darbus laiku, bet taip pat prisitaiko prie įvairių aplinkos ar kliento poreikių. Darbas naktimis ir savaitgaliais mūsų komandai yra kasdienybės dalis.

4. Įvykdytų objektų pavyzdžiai

Kiekviena statybos įmonė turėtų pristatyti savo anksčiau atliktus darbus. Tai yra leisti būsimam klientui įvertinti savo darbą bei pasiektus rezultatus. Kokiomis naujomis įrangomis įmonė naudojasi? Ar darbuotojai tobulėja? Save gerbianti įmonė neturėtų bijoti pateikti savo klientų, architektų ar rangovų kontaktų, kurie galėtų pateikti rekomendacijas. Kuo sudėtingesni yra jau atlikti projektai – tuo patikimesnė bei patrauklesnė statybos įmonė atrodo. SRS statyba internetiniame tinklapyje galima pamatyti objektų fotografijas bei didžiausių klientų vardus, kurie mūsų paslaugomis džiaugiasi ir pasitiki.

5. Finansai

Kompanija turėtų būti prisitaikanti prie kliento pageidaujamo atsiskaitymo būdo (grynais pinigais ar pavedimu) bei terminų (visa suma ar dalimis darbų eigoje). Taip pat įmonė turėtų sutikti derėtis dėl nuolaidos arba dirbti pagal kliento pageidaujamą biudžetą nepakenkiant darbo kokybei. SRS statyba komanda visada prisitaiko prie kliento noro bei susidariusių aplinkybių.

6. Komunikacija

Kaip kompanija bendrauja su savo klientais? Ar jų komunikacija yra efektyvi, kaip gerai parduoda savo prekės ženklą? Kaip greitai ir efektyviai atsako į pateikiamus klausimus ar abejones? Įmonės darbuotojų bendravimas su klientais yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis statybos įmonę. Rinkitės kompaniją, kuri neišsisukinėdama atsako į klausimus ar abejones bei pagarbiai bendrauja su klientais kaip SRS statyba darbuotojai.

7. Pabendraukite su ankstesniais klientais

Rekomendacijos ar patarimai iš draugų ar bendražygių yra puikus būdas išsirinkti jūsų poreikius atitinkančią statybos kompaniją. Daugeliui patikimų įmonių nėra reikalo reklamuotis internetiniuose portaluose ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse, nes reklama „iš lūpų į lūpas“ yra geriausias būdas pasiekti naujus klientus. SRS statyba taip pat nėra išimtis – mūsų klientų rekomendacijos ar atsiliepimai atveda daugumą naujų klientų ar objektų.

8. Patirtis jums reikalingoje srityje

15 metų patirtis statant ar įrenginėjant gyvenamuosius namus nereiškia, kad bus naudinga įrenginėjant biurą ar restoraną. Pasidomėkite statybos įmonės patirtimi jūsų domimoje srityje, nes įrengti biurą ar gyvenamąjį butą yra du skirtingi dalykai. SRS statyba komanda gali pasigirti įrengusi daugiau nei 100 kavinių, parduotuvių bei ofisų.

9. Nepraleiskite svarbių ženklų

Pradėję dirbti su įmone reikėtų atkreipti dėmesį į jų darbo specifiką. Jeigu įmonės darbuotojai nekelia telefono ragelio, sutartyse yra grubių klaidų ar daugelį objektų terminų pratęsia, nepateikia atsakymų laiku, reikėtų rimtai pagalvoti apie bendradarbiavimą su tokia įmone ilgalaikėje perspektyvoje. Reikėtų atsakyti sau į labai paprastą klausimą – ar aš esu laimingas dirbdamas su šia įmone?

10. Atkreipkite dėmesį į žemiausią kainą siūlančią kompaniją

Niekas nenori mokėti už paslaugą daugiau nei ji yra verta, taigi į įmones siūlančias mažiausią kainą atkreipiame dėmesį pirmiausiai. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į žemiausios kainos sąmatą. Statybos sritis dažnai gali būti nenuspėjama, darbų vadovams kartais sunku daryti išvadas, tačiau prieš pradedant bet kurį projektą norisi užsibrėžtumo. Žemiausią kainą siūlančios įmonės dažnai žaidžia neįtraukdami mokesčių ar kokių nors kosmetinių darbų. Atkreipkite dėmesį į visą sąmatą, o ne tik paskutinę eilutę.

Patirtis reikalingoje sferoje, ankstesnių objektų pavyzdžiai, komunikacija su klientu tai tik keli bruožai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis statybos kompaniją. SRS statyba atitinka visus 10 kriterijų, taigi jei ieškote patikimos kompanijos – kreipkitės į mus.

Žymos: , , , , ,