Kaip protingai sutaupyti įrengiant savo komercinias patalpas? (2)

Skaitėte mūsų pirmąjį straipsnį su patarimais, kaip protingai sutaupyti įrengiant ar renovuojant komercinias patalpas? SRS statyba komanda turi dar daugiau patarimų šia tema. Kviečiame paskaityti antrąją patarimų dalį kokiomis priemonėmis galima sutaupyti nepakenkiant komercinių patalpų statybos darbų kokybei.

7. Pradėję planuoti darbus, neužtęskite jų įgyvendinimo
Visiems gerai žinomas posakis – laikas tai pinigai. Statybos darbų kainų infliacija nėra išgalvotas reiškinys. Laikas gali kainuoti Jums didelius pinigus, nes medžiagų bei darbo kaina nepastebimai kyla. Patariame – jeigu nusprendėte atnaujinti ar įrengti savo komercines patalpas nesustokite pusiaukelėje. Paruoštas projektas bei gautas pasiūlymas po pusės metų gali ženkliai keistis ne tik kainų, bet ir medžiagų atžvilgiu. Patariame – jeigu jau nusprendėte remontuoti ar atnaujinti savo komercinias patalpas darykite tai iš karto, nelaukite kitų metų ar geresnių (pelningesnių) laikų.

8. Atvirai bei aiškiai bendraukite su statybos rangovu
Sugebėjimas išlaikyti atvirą bei aiškią komunikaciją yra labai svarbus projekto sėkmės rodiklis. Įsitikinkite, kad atvirai išsakote savo lūkesčius ir įsitikinkite, kad suprantate, ką rangovas Jums sako. Jei palaikysite ryšį su savo rangovu statybos metu ir žinosite, kas vyksta su Jūsų objektu, bus daug lengviau išspręsti nedidelius klausimus, kurie netaps didelėmis problemomis. SRS statyba komandos vienas iš privalumų – atvira komunikacija su klientais.

9. Įvertinkite siūlomas naujienas bei galimybes
Susikūrus planą galima jį tobulinti bei keisti savo pasirinkimus. Susirinkite visus pasiūlymus bei įvertinkite juos. Daugelis statybos vadovų, SRS statyba komanda nėra išimtis, siūlo įvairius variantus bei pataria ne tik techniniais, bet ir dizaino klausimais. Šie patarimai gali Jums pasitarnauti ne tik pinigine, bet ir kokybine prasme. Be to, statybos profesionalai gali pateikti informaciją apie kitus, net Jums nežinomus variantus bei naujoves, kurios jums ne tik patiks, bet ir nepareikalaus didelių išlaidų.

10. Ne tik planuokite, bet ir laikykitės sudaryto plano
Vienas iš paprasčiausių bei efektyviausių būdų sutaupyti pinigus – planuoti ir dar kartą planuoti. Prieš pradedant bet kokį darbą, Jūs turite turėti planą, kuriame būtų apibrėžti tikslai, sąnaudos, terminai, ištekliai bei rezultatai. Patariame – planas turi būti kuo išsamesnis ir apibrėžiantis įvairius aspektus. Darbas su patyrusiu architektu reikalauja didesnių išlaidų iš karto, tačiau tai padės jums sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje. Patyrusio architekto ar projektuotojo darbų planas jums pasufleruos ko galite tikėtis ir leis tinkamai pasiruošti visiems statybos etapams. Taip pat labai svarbu išsirinkti vieną įmonę, kuri visos statybos metu bus atsakinga už atliktus darbus bei galutinį rezultatą. Pradėjus dirbti, visi pokyčiai labai greitai brangsta. Planavimo bei projektavimo etape yra daug lengviau ir daug pigiau identifikuoti ir ištaisyti galimas problemas. Žinoma galite neapsidrausti nuo netikėtų aplinkybių ar pakeitimų, tačiau tokiu atveju statybos projekto kaina neturėtų išaugti dvigubai.

11. Įvertinkite, ką galite panaudoti atnaujintose patalpose
Naujas yra geriau nei naudotas, taip? SRS statyba komanda sako, nebūtinai. Jeigu kalbame apie komercinių patalpų renovaciją prieš pradedant darbus reikėtų įvertinti jau naudojamas medžiagas ar sistemas. Dažniausiai jos puikiai atlieka savo funkciją, todėl  norint sumažinti statybos kaštus nebūtina visko atnaujinti bei modernizuoti, jeigu tai neatneš realios naudos. Taigi pateikiame kelias idėjas, kaip sumažinti Jūsų projekto išlaidas:
grindys. Betonas, kietmedis ar plytelės dažniausiai gali būti atgaivintos dažymo, apdailos ar kitomis technologijomis. Net jeigu jos yra visiškai netinkamos dabartinėje savo vietoje, galbūt galėsite jas panaudoti kitur, pavyzdžiui sandėliavimo patalpose ar kitur.
langai, jų angos. Norint pagerinti energijos vartojimo efektyvumą galima pakeisti langus, bet keisti jų dydį ar formą Jums gali smarkiai padidinti sąmatos kaštus. Taigi labai atidžiai pagalvokite ar langų dydžio ir formos pokyčiai yra būtini Jūsų komercinių patalpų įrengimui ar atnaujinimui.
vandentiekio sistemos instaliavimas. Tokios sistemos yra montuojamos viduje sienų, grindų, todėl norint jas pakeisti gali tekti jas griauti ar išardyti. O tai, kaip suprantate ženkliai padidins jūsų sąmatos kaštus. Jeigu norite sutaupyti, vonios, virtuvės patalpas palikti tose pačiose vietose.
patalpų apstatymas. Jeigu turite spinteles, stalvirščius ar kitus baldus, kuriuos galima panaudoti – apsvarstykite šią galimybę. Šias sutaupytas lėšas galėsite panaudoti kitiems, daugiau naudos atnešantiems atnaujinimams, pavyzdžiui, apšvietimui.

12. Pasirinkite vietinį medžiagų tiekėją
Įvairių medžiagų, baldų tiekimas yra didžiulė komercinės statybos išlaidų dalis projektui. Kaip ir planavimas, tiekimas yra sritis, kurioje centų taupymas gali kainuoti Jums ne vieną eurą. Užsakydami medžiagas, baldus bei įrangą, patariame pasirinkti savo šalies tiekėją. Nors Jūs galite rasti šias prekes mažesne kaina kitoje valstybėje, bet ilgas laukimo, didelių transporto išlaidų ir galimų vėlavimų rizika paprastai yra daug didesnė už bet kokią sutaupymo tikimybę.

Jeigu kilo klausimų ar ieškote statybos rangovų – susisiekite!

 

Žymos: , , , ,