Kaip protingai sutaupyti įrengiant savo komerciniass patalpas? (1)

Gal jau laikas įrengti savo biurą, parduotuvę ar kavinę? SRS statyba komanda šioje srityje dirba jau 10 metų ir yra įrengusi daugiau nei 1000 objektų. Niekam nėra paslaptis, kad statybos darbai reikalauja daug išlaidų. Todėl įrengiant ar renovuojant komercinias patalpas labai didelis dėmesys krypsta į darbų kainą ir galimybes kaip ją galima sumažinti. SRS statyba komanda Jums padės – patarsime kaip protingai sutaupyti nepakenkiant darbų kokybei!

1. Prieš perkant patalpas pagalvokite apie verslo ateitį
Jeigu nusprendėte įsigyti, o ne nuomuoti patalpas savo komerciniai veiklai, reikėtų įvertinti verslo augimą ilgalaikėje perspektyvoje. Nepagailėkite nei laiko, nei pinigų jau dabar įvertindami įmonės augimo galimybes, nes vėliau galite prarasti daug lėšų perperkant ar plečiant jau turimas patalpas. Įrenginėjant restoraną reikėtų pagalvoti apie lankytojų salės bei virtuvės, o parduotuvę – sandėlio patalpų dydį.

2. Nuspręskite kiek galite išleisti statybos projektui
Vien pagalvojus apie skaičius Jums pradeda skaudėti galvą? Tačiau sudarius tikslų biudžetą bei kontroliuojant išlaidas galima sutaupyti ne tik pinigus, bet ir nervus bei laiką. Patariame, žinoti kiek ir kam skirsite savo pinigus ir kokie yra Jūsų prioritetai. Taip pat nepamirškite, kad fiksuota bei pasiūlymo kaina yra du skirtingi dalykai, kurie gali keistis ne vienu šimtu eurų. SRS statyba komanda visada pateikdama pasiūlymą apžiūri patalpas ir pateikia kuo tikslesnę darbų sąmatą.

3. Būkite realistiški bei aiškūs su savo projektavimo komanda
Jau pirmojo susitikimo metu su išsirinkta projektavimo komanda turėtumėte aiškiai paaiškinti ko norite ir kaip įsivaizduojate savo įrengtas komercinias patalpas. Taip pat reikėtų pateikti preliminarų biudžetą bei pateikti du sąrašus: būtinas bei geidžiamas detales. Galbūt Jūsų svajojama augalų orandžerija yra daug realesnė nei Jūs galvojate.

4. Neskubinkite projektuotojų komandos
Projektavimo procesas gali užtrukti ir kelias savaites, ir kelis mėnesius. Patariame – neskubinti savo projektuotojų komandos. Projekto ruošimas apima daug aspektų, kuriuos kruopščiai ir atidžiai reikia apgalvoti. Pateiktame projekte turi būti apibrėžti visi klausimai, kurie vėliau Jums sutaupys ne vieną tūkstantį eurų.

5. Pasirinkite patikimą statybos rangovą
Darbas su neprofesionaliu renovacijos rangovu gali virsti košmaru ir net privesti prie teisinių procesų. Kita vertus, profesionalus darbų vadovas ne tik užtikrins sklandų projekto įgyvendinimą, bet ir sutaupys laiką bei pinigus. SRS statyba komanda jau patarė kaip pasirinkti statybos įmonę.

6. Nuspręskite kada vykdysite statybos darbus
Viskas turi sezoniškumą, įskaitant ir statybą. Komercinių patalpų statybos darbų kainos vasarą didėja dėl kelių priežasčių. Daugelis mažmeninių kompanijų planuoja projektus per šį laikotarpį, kad jie būtų tinkamai parengti ir pradėti veikti atostogų apsipirkimo sezonui. Dėl padidėjusios paklausos tik natūralu, kad kaina pakyla. Kaip vasaros sezonu galima sutaupyti? Tai priklauso nuo darbų vykdymo laiko. Jei įmanoma, planuokite savo komercinių patalpų įrengimą ar renovaciją ne sezono metu, kad gautumėte mažesnių kainų pasiūlymą. Jei Jūsų biuras, parduotuvė ar restoranas gali būti įrengtas ar renovuotas rudenį ar pavasarį yra didelė tikimybė, kad sutaupysite šiek tiek pinigų. Taip pat nepamirškime žiemos sezono, pavyzdžiui sausio ar vasario mėnesių, kai klientų srautas būna pats mažiausias.

Šiame straipsnyje pateikta tik pirma dalis visų SRS statyba komandos patarimų. Laukite šio sąrašo papildymo.

Jeigu kilo klausimų – susisiekite!

 

Žymos: , , , ,